Kino Atlas

Adventní animované pásmo | pro MŠ

Advent animated film | preschool screening
Československo / 43 min.
Jazyk: CS
Režie: Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Ludvík Kadleček
8. 12.  10:00
Velký sál
 Kč
Koupit

Dopolední představení pro žáky mateřských škol

Rezervace nutná s alespoň týdenním předstihem e-mailem na vzdelavani@kinoatlaspraha.cz nebo telefonicky +420 725 430 340.

______________________________________________

PŮLNOČNÍ PŘÍHODA (Břetislav Pojar/Jiří Trnka, Československo, 1960, 12 min)

Starý dřevěný vláček umí spoustu kousků, jezdí nahoru, dolů, svým komínem vyhazuje kostky do vzduchu a staví z nich mosty a budovy. Pak však přijdou Vánoce a pod stromečkem se objeví nový vláček, celý září, okna mu svítí do dálky a jeho trať se blýská novotou. Výpravčí, který miloval starý dřevěný vláček, je z nového vláčku celý unešený, zálibně na něj kouká, při každém průjezdu mu v pozoru salutuje a stále mu dává zelenou. Starý vláček to sleduje s nelibostí a snaží se svého soka vystrnadit.

PASÁČEK VEPŘŮ (Hermína Týrlová, Československo, 1958, 13 min)

Loutkový film na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena o pyšné princezně a princi, který byl převlečen za pasáčka vepřů.

SLOVA SLOVA (Ludvík Kadleček, Československo, 1988, 7 min)

Krajinou plyne klidná říčka. Jen občas se nad hladinou zaleskne šupinatá rybka, která vyskočí za mouchou. Po travnatém břehu kráčí žlutě oděný rybář. Hledá si šikovné místečko, odkud by dobře viděl a kde by hodně ulovil. Bohužel na jednom takovém už sedí rybář, celý v zeleném.

KONEC KOUZELNÍKA UHAHULY (Hermína Týrlová, Československo, 1981, 10 min)

V jedné daleké a velmi horké zemi žil malý klouček. Jeho černá maminka mu říkala Můjmalí a měla ho tak ráda, jako mají rády své děti všechny maminky na světě. V této zemi však žil i zlý a zlomyslný kouzelník Chodibos Uhahula, který závistivě pozoroval malého Můjmalího, jak se dokáže radovat ze života a vesele si po celý den skotačit.

Kompletní program