Kino Atlas

ZLÍN FILM FESTIVAL: Mimi

ZLÍN FILM FESTIVAL: She – Hero
Slovensko / 2023 / 83 min. / 8+
Jazyk: SK / Titulky: EN
Režie: Mira Fornay
English friendly
2. 6.  15:00
Velký sál
 Kč
Koupit

Zlín Film Festival a obnovené kino Atlas zvou na 63. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, poprvé souběžně v Praze!

Sedmileté Romy se ztratí milovaná andulka Mimi. Dívka je přesvědčená, že vše ještě není ztracené, a vydá se Mimo hledat do nedalekého lužního lesa. Vezme s sebou novou andulku, kterou jí maminka koupila, protože spolu s kamarádem Cypkem věří, že by její zpěv mohl Mimi přilákat. A právě tady se začíná rozehrávat magický příběh zdánlivě všedního dobrodružství, při kterém Romy najde mnoho nových kamarádů, přežije chvíle napětí, vyzkouší si, co všechno sama dokáže, a naučí se, že přírodě neporučíš. Každé setkání však, byť některé vypadá strašidelně, dopadne dobře.
Pozitivně laděný snímek se silným enviromentálním poselstvím a jedinečnou atmosférou měl premiéru na letošním Berlinale, kde získal hlavní cenu v kategorii Generation Kplus. Snímek je výjimečný i v kontextu slovenské kinematografie, která se dětskému žánru věnuje jen velmi zřídka.


Mira Fornay je slovenská scenáristka a režisérka. Absolvovala FAMU a Filmovou a TV školu v britském Beaconsfieldu. Úspěšně debutovala celovečerním dramatem Lištičky (Líštičky, 2009), který následovaly snímky Můj pes Killer (Môj pes Killer, 2013), Žáby bez jazyka (Žaby bez jazyka, 2020) a Mimi (2023).

Kompletní program