Kino Atlas

ZRUŠENO | Soňa Pokorná: OD KRVE DO KRVE / křest kazety – ZRUŠENO

CANCELLED | Soňa Pokorná – FROM BLOOD TO BLOOD / Cassette Launch – CANCELLED
Česká republika / 2023
Jazyk: CS
Režie: A~scent
Čt30. 11.  20:01
Café
 Kč
Koupit

Kvůli onemocnění hlavní zpěvačky bohužel musí být dnešní akce zrušena, proběhne v náhradním termínu.

Hudební label A~scent je odnoží queer nakladatelství Adolescent.

V prvé řadě si klade za cíl spojovat queer tvůrčí osobnosti, experimentovat se spojením poezie a hudby novými, experimentálními způsoby a místo klasických audiokazet vytvářet vizuální artefakty na hranici užitého umění a fetiše sběratelství.

Základním principem a~scentu je radost z tvůrčího procesu a ze setkání, zejména v dobách, kdy queer lidé čelí ohrožení nejen ze strany společnosti, ale jsou i legislativně diskriminováni. A~scent je vzdorovitá radost a metaforická prdel vystrčená na všudypřítomnou queerfobii.

Přesně rok po bratislavské tragédii u klubu Tepláreň vyšla 12. 10. 2023 první nahrávka nazvaná jednoduše Z30. Stojí za ní Aleš Kauer a Kino Peklo, vedle Jana Horskx vůdčí osobnosti labelu. Na nahrávce lze nalézt několik zhudebněných básní z antologie Toto je môj coming out, kterou nakladatelství Adolescent vydalo v roce 2022 v reakci na zmiňovanou tragédii.

Jako druhá nahrávka vychází 30. listopadu album s názvem OD KRVE DO KRVE, na němž spojilx síly Soňa Pokorná (texty), Kino Peklo (hudba) a Barbora Haplová (vizuální stránka). Pokorná zde čte publikované i nepublikované básně, moduluje svůj hlas a nechává tančit ADHD lyriku na potemnělé techno.

V jednotlivých stopách se tak mihne Varšava, Praha, Václav Kahuda, pes Lojzíček, mantrická promluva k druhému či tajemná bytost jménem Serafin.

Nahrávka vychází 30. 11. zdarma (či za dobrovolný příspěvek) na platformě Bandcamp a na limitované edici dvaceti audiokazet, za jejichž fyzickou podobou stojí právě Barbora Haplová. Kazety nepůjdou do internetové distribuce a budou dostupné pouze na křtu či vybraných akcích.

OD KRVE DO KRVE

Texty: Soňa Pokorná

Produkce a hudba: Kino Peklo

Grafický design: Barbora Haplová

program:

VÍT JANOTA

RUCE NAŠÍ DORY

SONIX A SERAFIN

SONIX + KINO PEKLO + SERAFIN + VIC RAVEN

+ překvapení

hudba ~ poezie ~ performance

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Kompletní program