Kino Atlas

Euopean Cinema Night | Svatý pavouk

Euopean Cinema Night | Holy Spider
Dánsko, Německo, Švédsko, Francie / 2022 / 115 min.
Jazyk: PER / Titulky: CS
Režie: Ali Abbasi
8. 12.  19:30
Velký sál
 Kč
Koupit

Vstup zdarma!

Po filmu proběhne diskuse s íránsko-českou režisérkou žijící v Praze Širín Nafariehovou a bývalým ministrem zahraničí v době vstupu do EU a expertem na mezinárodní otázky Cyrilem Svobodou.

O FILMU
V noci řádí v Mašhadu sériový vrah, který láká oběti do své sítě. Zabíjí ženy, prostitutky. Zatímco policie zločiny ignoruje, Rahim, novinářka z Teheránu, bloudí temnými čtvrtěmi svatého města a hledá pravdu. Svatý pavouk je natočen podle skutečné události, přičemž název filmu odkazuje na přezdívku sériového vraha.

V roce 2001 Saeed Hanaei zabil ve městě Mašhad šestnáct prostitutek, protože je považoval za „nečisté“. Jeho soudní proces vyvolal v Íránu velký rozruch, a to nejen kvůli hrůznosti toho, co se stalo, ale také proto, že některá média a konzervativní skupiny z něj udělaly hrdinu.

Evropská filmová noc je opět tu a tentokrát nabídne 5 dní promítání evropských filmů v kinech po celé Evropě!
Od 4. do 8. prosince se ve více než 80 sálech po celé Evropě uskuteční bezplatné promítání evropských filmů podporované Creative Europe a Europe Cinemas. Všechny projekce budou doprovázeny debatami, setkáními s tvůrci a dalšími aktivitami.

Kompletní program