Kino Atlas

Večer Samozvanců & Cena Andreje "Nikolaje" Stankoviče 2024

The Evening of Self-proclaimed and Andrej 'Nikolai' Stankovich Award 2024
Česká republika / 2024 / 120 min.
Jazyk: CS
Režie: Samozvanci
Čt6. 6.  19:30
Velký sál
 Kč
Koupit

22. slavnostní vyhlášení laureátů Ceny Samozvanců, nebo též Ceny Andreje "Nikolaje" Stankoviče proběhne letos ve Velkém sále kina Atlas.

Skupina stoupenců kritických intencí Andreje Stankoviče – Samozvanci – letos po dvaadvacáté slavnostně vyhlásí letošního laureáta Ceny Andreje (Nikolaje) Stankoviče (1940 – 2001). Stankovičova cena navazuje na tradici Cen Samozvanců, udělovaných po tři roky básníkem a kritikem Andrejem Stankovičem mimořádnému a často i mainstreamovou filmovou kritikou přehlíženému tvůrčímu počinu v oblasti kinematografie.

V průběhu literárně-poetického a hudebního programu zazní verše věnované Andreji Stankovičovi z úst českých básníků i hudebníků. Vzápětí bude autorovi vítězného filmu předána Cena Andreje Nikolaje Stankoviče. Po skončení oficiální části večera bude promítnuta ukázka z oceněného filmu a pozveme vás na malé občerstvení.

Vstup zdarma

Více informací na stránkách: https://samozvanci.lege.cz/, výsledky Ceny samozvanců za uplynulá léta: https://cs.wikipedia.org/wiki/Cena_Andreje_%E2%80%9ENikolaje%E2%80%9C_Stankovi%C4%8De

Foto: Večer Samozvanců 2010, zleva Ivan M. Jirous, Vladimír Hendrich (autor: Vojtěch Sedláček, zdroj: Wikipedia)

Kompletní program