Kino Atlas

ZLÍN FILM FESTIVAL: Big Boys

USA / 2022 / 90 min. / 15+
Jazyk: EN / Titulky: CS
Režie: Corey Sherman
English friendly
Čt8. 6.  17:00
Velký sál
 Kč
Koupit

Zlín Film Festival a kino Atlas zvou na 63. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, poprvé souběžně ve Zlíně i v Praze!

Čtrnáctiletý Jamie se připravuje na výlet se svým starším bratrem Lukem a oblíbenou sestřenicí Allie. Jaké ho však čeká překvapení, když se dozvídá o nečekané přítomnosti Alliina přítele Dana. Přes prvotní obavy se z narušitele rodinné akce díky jeho smyslu pro humor, sdíleným zájmům a sebevědomí stane Jamieho objekt zájmu. Navíc zde Dan vystupuje v roli Jamieho zastánce vůči Lukovi, který si svého bratra dobírá kvůli nedostatku mužnosti a zkušeností v sexuálním životě. To jeho okouzlení ještě posílí a Jamie dělá vše proto, aby se Danovi přiblížil, zároveň ale musí skrývat své opravdové city.

Režisér se rozhodl převést na plátno svůj vlastní queer příběh o dospívání s důrazem na dnešní pojem maskulinity a pozitivního přijetí své fyzické i duševní identity. Malý film s velkým srdcem vyniká výtečným scénářem a hereckým výkonem hlavního představitele Isaaca Krasnera a měl světovou premiéru na BFI Flare v Londýně.

Corey Sherman, scenárista a režisér z USA. Studoval na Lehman College a University of Southern California. Jeho filmová tvorba zahrnuje krátké snímky Bídáček (The Miserabilist, 2018), Šmírák (The Peeping Tom, 2019) či Bratři Simové (The Brothers Sims, 2019). Debutoval celovečerním autorským filmem Velcí kluci (Big Boys, 2013).

Kompletní program