Dokumentární film sleduje legendu světového novinářství, držitelku Nobelovy ceny míru, Marii Ressu, která se na Filipínách stala hlavním terčem autoritářského prezidenta Rodriga Duterteho v jeho tažení proti svobodným sdělovacím prostředkům.
Po projekci následuje diskuse v anglickém jazyce: Bezpečnost novinářů v éře šíření nenávisti na sociálních sítích
V dnešním čím dál nepřehlednějším komunikačním prostředí čelí novináři bezprecedentním rizikům: od fyzického násilí a online obtěžování až po šikanu právními prostředky. Po promítání filmu Tisíc bodnutí, který zachycuje zápas filipínských novinářů za svobodu své práce v autoritářském režimu prezidenta Rodriga Duterteho, budeme diskutovat o naléhavé potřebě posílení ochrany novinářů a o klíčové roli svobodných médií pro udržení demokratického způsobu vlády.
Debata se bude zabývat tím, jak mohou vlády, mezinárodní organizace a občanská společnost spolupracovat při ochraně svobody tisku.
Diskutují:
Callum Voge, ředitel pro dobrou správu ve společnosti Internet Society
Maksym Eristavi, ukrajinsko-český novinář, spisovatel a mediální manažer, spoluzakladatel Media Lifeline Ukraine – centra pro ukrajinské novináře v exilu a hlavní programový koordinátor organizace Free Press pro východní Evropu
Joanna Szymańska, vedoucí evropské pobočky organizace ARTICLE 19
Arzu Geybulla, novinářka zaměřující se na autoritářství a jeho dopady na lidská práva a svobodu tisku v Azerbajdžánu
Moderuje: Tarik Jusić, vedoucí programu pro střední Evropu v Prague Civil Society Centre, přednášející na University of New York v Praze
Aktuálně v programu