Kino Atlas

Scalespace – film generovaný umělou inteligencí

Scalespace – AI generated film
Česko / 2023 / 36 min.
Jazyk: EN / Titulky: CS
Režie: Petr Salaba
English friendly
13. 10.  20:00
Velký sál
 Kč
Koupit

Předremiéra filmu vygenerovaného umělou inteligencí za účasti tvůrců. Po filmu následuje debata s režisérem Petrem Salabou a vědcem Janem Kulveitem, který se zabývá riziky AI a dlouhodobou budoucností lidstva.

A nyní mi napiš 200 slov dlouhou anotaci pro program kina. Rozděl ji do dvou odstavců:

ChatGPT:

Samozřejmě!

Scalespace: Evoluční Odysea Času

Začínáme u počátků vesmíru a plujeme přes eony evoluční historie, aby jsme byli svědky největších okamžiků vývoje života a inteligence na naší planetě. "Scalespace" vás vezme na hypnotickou cestu, kde se čas rozpíná a stahuje podle logaritmického měřítka, zdůrazňujíc tak exponentiální nárůst inteligence. S pomocí špičkové AI a vizuálního umění tento film vytváří most mezi minulostí, přítomností a budoucností, což nám umožňuje vidět, jak se naše místo ve vesmíru vyvíjelo.

Toto není jen film, ale zážitek. "Scalespace" vyzývá diváky, aby se znovu zamysleli nad tím, co to znamená být součástí tohoto neuvěřitelného evolučního příběhu. Od mikroskopických organismů po náročné výpočetní systémy, každý okamžik je prezentován s uměleckou péčí a vědeckou přesností. Připojte se k nám na cestě objevování a uctění neskutečného vývoje života ve vesmíru.

Námět: Jan Kulveit
Hudba: Anna Pinskaya “Lunateka”
Střih: Vojtěch Mrkus
AI: Gen2, Stable Diffusion model RealisticVision 5.1, Midjourney v5.2

Kompletní program